Jump to contentACV vám


ACV

nabízí tu nejlepší technologii pro uspokojení vašich potřeb v oblasti ohřevu vody. Díky nabídce více než 600 produktů má ACV řešení pro všechny aplikace v oblasti ohřevu a použití teplé vody. Jedinečná technologie "Tank-in-Tank" umožňuje firmě ACV nabízet spolehlivá, účinná, ekonomická a k životnímu prostředí šetrná řešení.

  • Velká teplosměnná plocha výměníku tepla umožňuje využít výkon ohřívače na maximum, čímž je zajištěn velmi rychlý ohřev teplé vody ve vnitřním zásobníku. Tento nový systém již nevyžaduje zastavení ohřívače při doplňování vody do zásobníku čímž odpadá opakované zapínání a vypínání ohřívače a přispívá k hospodárnějšímu využití energie a snížení zátěže na životní prostředí.
  • Díky skvělým parametrům přenosu tepla systému Tank-in-Tank lze snížit objem teplé vody v zásobníku, což umožňuje zmenšit rozměry zásobníku a přispívá ke snížení tepelných ztrát přes jeho vnější stěny.
  • odstranění vodního kamene: Při odběru teplé vody vzniká ve vnitřním zásobníku na krátkou dobu podtlak (po otevření vodovodní baterie) a následně přetlak (po zavření vodovodní baterie). Díky volnému prostoru mezi zásobníky se vnitřní zásobník může libovolně tlakově dilatovat v důsledku změn tlaku, ke kterým při odběru teplé vody dochází a na povrchu výměníku tepla (stěny vnitřního zásobníku) nedochází k usazování vodního kamene. Unikátní systém Tank-in-Tank si zachovává své vlastnosti a je stejně účinný po celou dobu provozu. Pečlivé testování zásobníků v různých oblastech s výskytem tvrdé vody s vysokým obsahem vápence ukázalo, že systém Tank-in-Tank firmy ACV skutečně efektivně brání usazování vodního kamene na stěnách výměníku tepla (stěna vnitřního zásobníku), na rozdíl od běžně používaných systémů s topnou spirálou, u nichž je nutno často provádět odstraňování vodního kamene.